İstanbul Bakırköy doğumludur.İlk öğrenimini Bakırköy Kartaltepe İlk Öğretim Okulunda Tamamlamıştır.İstek Koleji Fen Bölümü'nden mezun olmuştur.Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde tamamlamıştır.

2009 yılında kurulan Dentista Sağlık Grubunun 2015 yılından beri yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir.Estetik Diş Hekimliği Derneği üyesidir. Çeşitli yerel ve ulusal kanallarda programlara katılmıştır.

Meslek hayatını Nişantaşı,Göktürk ve Gaziosmanpaşa şubelerinde sürdürmektedir.

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ


RANDEVU HATTI DENTİSTA


Sarıgöl Mahallesi Ordu Caddesi 122A Gaziosmanpaşa / İstanbul
0212 417 18 48

RANDEVU HATTI DENTİSTAGROUP GÖKTÜRK


Göktürk Merkez Mahallesi Göktürk Caddesi No.20/B Eyüpsultan / İstanbul
0212 322 52 89

RANDEVU HATTI DENT NİŞANTAŞI


Halaskargazi Mahallesi, Zafer Sokaği No:51, Şişli / İstanbul
0531 778 10 21

0212 233 49 00

Hollywood Gülüşü


Hollywood Gülüşü Nedir?

İnsanoğlunun gülüşünü güzelleştirme isteği ilk çağlara dayanır. Zenginliğin ifadesi altın dişler dişlerin üzerine uygulanan çeşitli değerli taşlar eski çağlarda kraliyet ailelerinde, saraylarda çok yaygın olarak görülmektedir.

Gülüş tasarımı sanılanın aksine yeni bir olgu değil aksine insanlık var olduğundan beri olan bir kavramdır. Sadece şekil değiştirip modaya ayak uydurmuştur. Değişen yaşam koşulları ve moda trendleri şaşalı ve abartılı altın dişlerin yerini doğal görünen seramik dişlere bırakmıştır.

Hollywood İle Gülmenin Ne Alakası Var?

Hollywood kelimesinin gülüş modası ile ilişkilendirilmesinin başlangıç noktası öz çekimin hayatımıza girmesi ile olmuştur. İnsanların sadece yüzlerini içeren bu fotoğraflar yüzdeki tüm kusurların gözler önüne serilmesine neden olmuştur. Eski raflarda bulunan tozlu albümlerin yerini kolay ulaşılan akıllı telefonların fotoğraf galerisine bırakması ile birlikte insanlar kendilerine sürekli bakar olmuşlarıdır. Öz çekimde dişlerin daha ön planda gözükmesi ile birlikte daha hacimli ve beyaz dişler gülüş modası haline gelmiştir.

Gülüş tasarımının estetik prensipleri birçok kavramı barındırmasına rağmen en önemli üç kuralı dişlerin görünen hacmi, rengi ve ön iki dişin konumudur

Ön Dişler Estetiğin Merkezidir.

Ön iki dişin konumu estetik algıyı belirler. Ön dişlerin kısalması insan yüzüne yaşlı bir ifade verirken diğer dişlerden bir miktar uzun olması genç dinamik bir ifade verecektir. Kişinin yüzüne uygun belirlenen beyaz hacim ve doğal bir beyazlık gülüş tasarımının olmazsa olmazlarıdır.

Güzel Gülmek Neden Önemli?

Gülme eylemi farkında olunmasa da insanlar için büyük bir ihtiyaçtır. Gülmek mutluluğu ifade eder. Gülmenin insan ruh haline olumlu etkisi son derece yüksektir. İnsanlar birbirleri ile her saniye beden dili ile iletişim halinde olduklarından dolayı mutlu bir insan çevresine de mutluluğu yayacaktır. Bu yüzden insanlar gülmekten kaçmamalıdırlar. Gülmelerine engel olan ne varsa hayatından çıkarmalıdırlar.

İnsanların dikkatini cezbeden, ilgisini çeken, bakma ihtiyacı hissettiği yer ışık alanlarıdır. Gözler ve dişler insan yüzünün ışık kaynaklarıdır. Bu durum ve artan estetik algı ile birlikte kliniklere gülüş tasarımı yaptırmak istiyorum diye gelen hasta sayısını artırmıştır.

Herkes Hollywood Gülüşü Yaptırabilir Mi?

Hastanın ağız sağlığı ne aşamada olur ise olsun gülüş tasarımı uygulanabilir. Unutulmaması gereken en önemli konu iyi bir estetik ancak ve ancak sağlıklı bir ağıza uygulanır. Gülüş tasarımı öncesi hastaların sağlıklı çürüksüz dişlere ve sağlık diş etlerine sahip olması temel şarttır.

Blog - Dr. Efe KAYA


Dişlerimiz sanılan aksine canlı ve ağız içinde yaşayan bir organdır...

Dişler çene kemiği içerisinde bulunur. Dişler çene kemiğine dişler etrafında bulunan lifler...

Hastalarım tarafından diş eksikliğinin tedavisinin iki yolu bana tam olarak bu şekilde ifade ediliyor Çeşitli sebeplerden ötürü kaybedilen dişlerin tamamlanmasının bir yolu...

Vücudumuz kaslardan kemiklere sinirlerden dişlere birbirine her saniye haber gönderen...

İnsanoğlunun gülüşünü güzelleştirme isteği ilk çağlara dayanır. Zenginliğin ifadesi altın dişler...

image
http://treethemes.net/themes/hazel/demo1/wp-content/themes/hazel/
http://treethemes.net/themes/hazel/demo1/
#d8d8d8
style1
paged
Loading posts...
/home2/treethemes/public_html/themes/hazel/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
yes
yes
off
on
off